One day to the library
På et par opfordringer om at få mere billedmæssig indsigt i mine omgivelser, har du nu muligheden for at gå med mig fra mit hjem til et af bibliotekerne på University of Sydney. God tur! Tjek dog også billederne ud fra mit hjem nedenunder.









Fedt fedt
Kan godt li du lige skulle have lurpak skiltet med undervejs, og wauw hvor er universitetet flot når man kommer dernede fra!! Det ser bare lækkert ud!
Nu har vi endelig fået internet i lejligheden så håber at fange dig på skype en af de kommende dage.
Må vi også se dit værelse og hus ? Eller det ligger måske allerede på din side. har nemlig ikke set det hele endnu, men det kommer
KH Henry
Hej Henry
Tak for din kommentar! Fedt at høre fra dig:) He he, jeg må dog indrømme, at billederne ikke har været helt gennemtænkte, så skarpt at du så Lurpak:)
Ja, vi må helt sikkert lige fange hinanden på Skype. Jeg har nu lagt billeder herind fra huset og værelset. Ville have gjort noget smartere end det her, men det kunne ikke lykkes, så nu får du det på den her måde.
Vi snakkes inden længe:)
Kh Sebastian
Jeg grinede ellers også af Lurpak-skiltet
Vi snakkes ved – når jeg er tilbage i DK.